Bestyrelse

Employee photo

Annette Egetoft

annetteegetoft@hotmail.com

Arbejdsområde

Energibesparelser i bygninger, energi i kommunerne.

Employee photo

Bo Asmus Kjeldgaard

Tlf: 27152000

bo@greenovation.dk

Arbejdsområde

Alle områder, dog især klima- & energipolitik, samt trafikpolitik

Employee photo

Bo Normander

Mobil: 20871933

bo@normander.dk

Arbejdsområde

Landbrug og biodiversitet

Employee photo

Erling Jensen

Mobil: 28748817

29erling11@gmail.com

Arbejdsområde

Luftforurening fra trafik, industri og energiproduktion. Bæredygtighed, solceller, LAR og affald.

Employee photo

Jette Kragh

Mobil: 51705637

jette-kragh@jubii.dk

Arbejdsområde

Kemikalier, bæredygtighed generelt, grønt forbrug.

Employee photo

Kristian Syberg

ksyberg@ruc.dk

Arbejdsområde

Kemikalier, miljøbiologi

Employee photo

Maria Steno

maria@mariasteno.dk

Arbejdsområde

Kommunikation

Employee photo

Marie Münster

maem@dtu.dk

Arbejdsområde

Energi og klimapolitik, vedvarende energi og affald

Employee photo

Pernille Hagedorn-Rasmussen

phr@ida.dk

Arbejdsområde

Ressourcer, Energi, Bygninger, Klima og Klimatilpasning

Employee photo

Peter Bach

Mobil: 20689389

Arbejdsområde

Energi, især energibesparelser.
Bæredygtig udvikling.

Employee photo

Peter Grønlund

peg@dovista.com

Arbejdsområde

Bæredygtigt byggeri

Cirkulær økonomi

Employee photo

Rie Øhlenschlæger

Mobil: 29460943

rie@AplusB.dk

Arbejdsområde

Employee photo

Stiig Markager

markager@bios.au.dk

Arbejdsområde

Vandmiljø, specielt havmiljø og stofkredsløb for næringsstoffer, klima

Employee photo

Susanne Kühn

susanne.kuehn@rockwool.dk

Arbejdsområde

Energibesparelser i bygninger

Employee photo

Tue Damsø (Formand)

Mobil: 20221373

tue@ecocouncil.dk

Arbejdsområde

Klima, energi og resurser

Modtag Nyhedsbrev

Cron Job Starts